Nakło nad Notecią, 21.04.2023 r.
W związku z ogłoszoną rekrutacją dzieci i młodzieży do projektu "Człowiek siłą Krajny i Pałuk" w ramach zadania „Animacja społeczności lokalnych poprzez zaangażowanie lokalnie działających organizacji i stowarzyszeń” Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” organizuje wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Nakle nad Notecią spotkanie informacyjne, którego celem jest zapoznanie mieszkańców powiatu nakielskiego z ofertą tworzonej w ramach projektu przestrzeni dla młodego pokolenia oraz przedstawienie korzyści płynących z udziału w projekcie.
Termin spotkania: 26.04.2023 r. (środa), godz. 17.00
Miejsce spotkania: Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku
Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu pod nr tel. 607 822 019 lub 577 753 019, lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25.04.2023 r..
Miejsce spotkania dostosowane jest do potrzeb osób z dysfunkcją ruchową. W przypadku wystąpienia innych potrzeb organizacyjnych, wynikających z niepełnosprawności, prosimy o przekazanie takiej informacji do biura Partnerstwa dla Krajny i Pałuk najpóźniej na 2 dni robocze przed terminem spotkania, w celu odpowiedniego przygotowania miejsca.
Wśród zaplanowanych dla dzieci i młodzieży aktywności znajdują się:
- szkolenie wstępne z pierwszej pomocy przedmedycznej,
- wyjazd do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Grudziądzu,
- obóz szkoleniowo-rekreacyjny,
a także wydarzenie otwarte – Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze.
Projekt skierowany jest do mieszkańców powiatu nakielskiego w wieku 12 – 18 lat, którzy złożą dokumenty rekrutacyjne do projektu. Osoby nieletnie przyjmowane będą do projektu za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
Szczegóły dotyczące naboru uczestników znaleźć można pod bezpośrednim linkiem:
- rekrutacja dzieci i młodzieży.
Udział w projekcie to nauka przez zabawę, zdobywanie nowych umiejętności oraz podniesienie samodzielności życiowej. Projektowe zadania poszerzą również wiedzę młodych związaną z ochroną przeciwpożarową, a przy tym przyczynią się do zwiększenia ich aktywności w lokalnym środowisku. Jedną z korzyści będzie także rozwój pasji i zainteresowań dzieci i młodzieży.