Nakło nad Notecią, 29.01.2018 r.
Garść informacji nt. możliwości dofinansowania projektów realizowanych na obszarze powiatu nakielskiego na rzecz włączenia społecznego uzyskali uczestnicy spotkania, które poprowadzili pracownicy Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” w czwartek 25. stycznia. Pierwszy nabór wniosków na realizację tychże projektów, ułatwiających integrację oraz powrót na rynek pracy osób zagrożonych ubóstwem bądź wykluczeniem społecznym, Partnerstwo planuje uruchomić na przełomie marca i kwietnia 2018 r.
Podczas spotkania omówione zostały m.in. kwestie związane z warunkami kwalifikowalności uczestników projektu, efektywnością społeczną oraz efektywnością zatrudnieniową w projektach objętych grantami wraz ze sposobami pomiaru, a także kwalifikowalności wydatków. Przedstawione zostały również instrumenty aktywizacji zawodowej, edukacyjnej, społecznej, o charakterze zdrowotnym oraz standard minimum w odniesieniu do klubów młodzieżowych. Wiele uwagi poświęcone zostało obowiązkowym wskaźnikom produktu i rezultatu dla aktywizacji społecznej oraz społeczno-zawodowej.
Warto dodać, iż granty EFS to środki finansowe powierzane przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” innym podmiotom na realizację zadań służących osiągnięciu celu Projektu Grantowego LGD Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk". Na realizację tego projektu Partnerstwo otrzymało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 w wysokości 3 112 000,00 zł. Jego celem jest poprawa aktywności społecznej mieszkańców powiatu nakielskiego.
Wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu a chcieliby realizować zadania związane m.in. z organizacją szkoleń zawodowych, staży a także z udziałem mieszkańców w imprezach i spotkaniach o charakterze integracyjnym, edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, ekologicznym, zapraszamy na konsultacje indywidualne. Osoby niepełnosprawne, które chciałyby skorzystać z doradztwa, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (607-822-019). Dostosujemy miejsce spotkania do Państwa potrzeb.